
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Max Power Dissipation | 800 mW |
| Max Collector Current | 3 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 60 V |
| Transition Frequency | 390 MHz |
Stock: 1750
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77627
Ext.Price$0.77627
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77627 | $0.77627 |
| 10 | $0.37275 | $3.72750 |
| 25 | $0.34004 | $8.50100 |
| 50 | $0.31020 | $15.51000 |
| 100 | $0.28298 | $28.29800 |
| 300 | $0.25534 | $76.60200 |
| 500 | $0.23040 | $115.20000 |
| 1000 | $0.20790 | $207.90000 |
| 3000 | $0.18759 | $562.77000 |
| 5000 | $0.16927 | $846.35000 |
